Με τον Λαμπρόπουλο να επιστρέφει και τον «Κλώνα» να πετυχαίνει δύο γκολ, η ΑΕΚ επικράτησε 3-2 της Παναχαϊκής. Εκτός ματς Αϊντάρεβιτς και Πατίτο.

Η Παναχαϊκή ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 29 λεπτό, όταν ο Ελευθεριάδης έπιασε ένα μονοκόμματο σουτ έξω από την περιοχή, με το οποίο νίκησε τον Τσιντώτα. Στο 59′ η ΑΕΚ ισοφάρισε, όταν η μπάλα στρώθηκε στον Γκάλο στα όρια της περιοχής και εκείνος δεν αστόχησε. Το προβάδισμα της Ένωσης ήρθε στο 76′, όταν μετά από σέντρα του Μπακάκη, η μπάλα έφτασε στον Κλωναρίδη και εκείνος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 81′ ο νεαρός Ντούνης που είχε μπει στην θέση του Τσιντώτα, έκανε λάθος πάσα πάνω στον Κυνηγόπουλο και εκείνος δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και ισοφάρισε. Τη νίκη στην ΑΕΚ έδωσε στο 84’ ο Κλωναρίδης, όταν ο Λιβάγια του έστρωσε την μπάλα και εκείνος σούταρε σωστά.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Πολίμος, Μπουτζίκος, Μακρυδημήτρης, Μπιτσάκος, Φωτάκης, Μουστακόπουλος, Γκίνο (38’ Φουρλάνος), Στεργίδης, Ελευθεριάδης, Μωραίτης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Χαλκιάς, Αποστολόπουλος, Αγουρίδης, Μασούρας, Κωνσταντακόπουλος,  Λουμπαρδέας, Κυνηγόπουλος, Μαστραντωνάκης, Σωτηράκος, Μπουτίβας.

ΑΕΚ (Χιμένεθ): Τσιντώτας (80’ Τσιντώτας), Γκάλο, Τζανετόπουλος, Λαμπρόπουλος (80’ Τσιβελεκίδης), Γιαννούτσος, Σιμόες (80’ Μπάμπης), Αϊντάρεβιτς (46’ Λιβάγια), Πατίτο (57’ Μπακάκης), Κλωναρίδης, Βλαχομήτρος (46’ Βινίσιους), Αραούχο