Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τέρμα του Νάτσου. Στο 26′ ο Μόρας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ατρομήτου, ενώ δοκάρι είχε και για την ομάδα του Αναστασίου ο Βέλλιος στο 44′.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι «βυσσινί» έφτασαν στην ισοφάριση με σουτ στην κίνηση του Μιλοσάβλιεβιτς.

Στο 60ο λεπτό οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Ούμπιδες, ο οποίος έκανε το 2-1, σημαδεύοντας κι αυτός το (οριζόντιο) δοκάρι του Κρίστινσον.

Ατρόμητος-ΑΕΛ 1-1

Γκολ: 18′ Νάτσος (Ατρόμητος), 45+3′ Μιλοσάβλιεβιτς (AEΛ)

Κίτρινες: Καρανίκας (ΑΕΛ), Σετσέροβιτς (ΑΕΛ), Nταβιώτης (Ατρόμητος), Μπάλας (ΑΕΛ)

Δοκάρια: 26′ Μόρας (ΑΕΛ), 44′ Βέλλιος (Ατρόμητος), 60′ Ούμπιδες (Ατρόμητος)

Ατρόμητος: Μέγιερι, (46′ λ.τ. Θεοδωράκης) Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης – Χαρίσης (71′ Ουγκράι), Μάντσον – Ρόσα (68′ Nταβιώτης), Ούμπιδες, Μανούσος – Βέλλιος

ΑΕΛ: Κρίστινσον – Μιχαήλ, Μόρας, Μπράλιτς – Καρανίκας, Φατιόν, Σεσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς (82′ Φιλίποβιτς), Ζίβκοβιτς – Μπούστος (72′ Μπάλλας), Νούνιτς