Νίκη του ΟΦΗ με γκολ στo 95′ – Έμεινε στην Superleague (βίντεο)

Ο ΟΦΗ θα αγωνίζεται στη Superleague και τη νέα σεζόν, αφού νίκησε 3-2 τον Πλατανιά στα μπαράζ και τον έστειλε στη Superleague 2.

Για να συμβεί αυτό, χρειάστηκε να δούμε ένα απίστευτο «θρίλερ» στο ντέρμπι της Κρήτης, με τον ΟΦΗ να προηγείται 2-1, τις δύο ομάδες να μένουν με δέκα παίκτες και τον Πλατανιά να ισοφαρίζει στο 91’.

Η επική νίκη του ΟΦΗ ήρθε μα εκπληκτικό γκολ του Ναμπί, που έκανε το 3-2 με φανταστική εκτέλεση φάουλ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και να… βάζει φωτιά στο «Γεντί Κουλέ»!

ΓΚΟΛ: 11′ Νέιρα (πέναλτι), 42′ Τσαμούρης, 69′ Γιακουμάκης, 91′ Παπανικολάου, 95′ Ναμπί

ΟΦΗ (Χάιμε Βέρα): Σωτηρίου, Μπράουν, Κοροβέσης, Νάστος, Παπάζογλου, Σακόρ (59’ Ναμπί), Μεγιάδο, Βαζ, Φερέιρα (59’ Ντίνας), Νέιρα, Σάσι (46’ Γιακουμάκης)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Τσαμουρης, Ρουσσάκης (77’ Παπουτσογιαννόπουλος), Κορτσαμ, Ουες, Ποζατζιδης (73’ Λουκίνας), Μποσετι (88’ Γκατσολάρι), Καραγκουνης, Νίλι, Παπανικολάου, Μπιανκονι