Ο Ολυμπιακός έχασε για την Α2 μπάσκετ στο Μεσολόγγι

Ο Ολυμπιακός έχασε εύκολα για την Α2 μπάσκετ στο Μεσολόγγι από τον Χαρίλαο Τρικούπης με 83-72 με τον Φώτη Βασιλόπουλο να είναι εξαιρετικός.

Η δεύτερη ομάδα του Ολυμπιακού ηττήθηκε για πρώτη φορά φέτος στην Α2 με 83-72 από τον Χαρίλαο Τρικούπη στο Μεσολόγγι χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει στην ανωτερότητα του αντιπάλου του.

Η διαφορά φάνηκε από το πρώτο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν με +6 (15-9), ενώ στη δεύτερη περίοδο δεν άλλαξαν τα πράγματα και η διαφορά αυξήθηκε στο +8 (37-29).

Η ομάδα του Ντίνου Καλαμπάκου στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε ακόμα περισσότερο την απόδοση της και στο τρίτο δεκάλεπτο ξέφυγε με +16 (55-39), ενώ η διαφορά έφτασε και στο +22 (81-59) τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης. Τελικά, προς το τέλος ο Ολυμπιακός μείωσε με το τελικό σκορ να είναι το 83-72.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Φώτης Βασιλόπουλος με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ και 11 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 15-9, 37-29, 55-39, 83-72.