Στις 14/6 ξεκινάει το Μουντιάλ με τον αγώνα Ρωσία – Σαουδική Αραβία και τελειώνει στις 15/7 με τον Μεγάλο Τελικό.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Όμιλος Πόλη Ημ/νία Ώρα Αγώνας
Α’ Μόσχα 14-Ιουν 18:00 Ρωσία – Σ.Αραβία
Α’ Γεκατέρινμπουργκ 15-Ιουν 21:00 Αίγυπτος – Ουρουγουάη
Α’ Αγία Πετρόπουλη 19-Ιουν 21:00 Ρωσία – Αίγυπτος
Α’ Ροστόφ 20-Ιουν 18:00 Ουρουγουάη – Σ.Αραβία
Α’ Σαμάρα 25-Ιουν 17:00 Ουρουγουάη – Ρωσία
Α’ Βόλγκογκραντ 25-Ιουν 17:00 Σ.Αραβία – Αίγυπτος
Β’ Αγία Πετρούπολη 15-Ιουν 18:00 Μαρόκο – Ιράν
Β’ Σότσι 15-Ιουν 21:00 Πορτογαλία – Ισπανία
Β’ Μόσχα 20-Ιουν 15:00 Πορτογαλία – Μαρόκο
Β’ Καζάν 20-Ιουν 21:00 Ιράν – Ισπανία
Β’ Σαράνσκ 25-Ιουν 21:00 Ιράν – Πορτογαλία
Β’ Καλίνιγκραντ 25-Ιουν 21:00 Ισπανία – Μαρόκο
Γ’ Καζάν 16-Ιουν 13:00 Γαλλία – Αυστραλία
Γ’ Σαράνσκ 16-Ιουν 19:00 Περού – Δανία
Γ’ Γεκατέρινμπουργκ 21-Ιουν 18:00 Γαλλία – Περού
Γ’ Σαμάρα 21-Ιουν 15:00 Δανία – Αυστραλία
Γ’ Μόσχα 26-Ιουν 17:00 Δανία – Γαλλία
Γ’ Σότσι 26-Ιουν 17:00 Αυστραλία – Περού
Δ’ Μόσχα 16-Ιουν 16:00 Αργεντινή – Ισλανδία
Δ’ Καλίνιγκραντ 16-Ιουν 22:00 Κροατία – Νιγηρία
Δ’ Νίζνι 21-Ιουν 21:00 Αργεντινή – Κροατία
Δ’ Βόλγκογκραντ 22-Ιουν 18:00 Νιγηρία – Ισλανδία
Δ’ Αγία Πετρούπολη 26-Ιουν 21:00 Νιγηρία – Αργεντινή
Δ’ Ροστόφ 26-Ιουν 21:00 Ισλανδία – Κροατία
Ε’ Σαμάρα 17-Ιουν 15:00 Κόστα Ρίκα – Σερβία
Ε’ Ροστόφ 17-Ιουν 21:00 Βραζιλία – Ελβετία
Ε’ Αγία Πετρούπολη 22-Ιουν 15:00 Βραζιλία – Κόστα Ρίκα
Ε’ Καλίνιγκραντ 22-Ιουν 21:00 Σερβία – Ελβετία
Ε’ Μόσχα 27-Ιουν 21:00 Σερβία – Βραζιλία
Ε’ Νίζνι 27-Ιουν 21:00 Ελβετία – Κόστα Ρίκα
ΣΤ’ Μόσχα 17-Ιουν 18:00 Γερμανία – Μεξικό
ΣΤ’ Νίζνι 18-Ιουν 15:00 Σουηδία – Ν. Κορέα
ΣΤ’ Σότσι 23-Ιουν 21:00 Γερμανία – Σουηδία
ΣΤ’ Ροστόφ 23-Ιουν 18:00 Ν. Κορέα – Μεξικό
ΣΤ’ Καζάν 27-Ιουν 17:00 Ν. Κορέα – Γερμανία
ΣΤ’ Γεκατέρινμπουργκ 27-Ιουν 17:00 Μεξικό – Σουηδία
Ζ’ Σότσι 18-Ιουν 18:00 Βέλγιο – Παναμάς
Ζ’ Βόλγκογκραντ 18-Ιουν 21:00 Τυνησία – Αγγλία
Ζ’ Μόσχα 23-Ιουν 15:00 Βέλγιο – Τυνησία
Ζ’ Νίζνι 24-Ιουν 15:00 Αγγλία – Παναμάς
Ζ’ Καλίνιγκραντ 28-Ιουν 21:00 Αγγλία – Βέλγιο
Ζ’ Σαράνσκ 28-Ιουν 21:00 Παναμάς – Τυνησία
Η’ Μόσχα 19-Ιουν 18:00 Πολωνία – Σενεγάλη
Η’ Σαράνσκ 19-Ιουν 15:00 Κολομβία – Ιαπωνία
Η’ Γεκατέρινμπουργκ 24-Ιουν 18:00 Ιαπωνία – Σενεγάλη
Η’ Καζάν 24-Ιουν 21:00 Πολωνία – Κολομβία
Η’ Βόλγκογκραντ 28-Ιουν 17:00 Ιαπωνία – Πολωνία
Η’ Σαμάρα 28-Ιουν 17:00 Σενεγάλη – Κολομβία

Η φάση των 16

49. Καζάν 30-Ιουν 17:00 1ος Γ’ ομίλου – 2ος Δ’ όμίλου
50. Σότσι 30-Ιουν 21:00 1ος Α’ ομίλου – 2ος Β’ ομίλου
51. Μόσχα 1-Ιουλ 17:00 1ος Β’ ομίλου – 2ος Α’ ομίλου
52. Νίζνι 1-Ιουλ 21:00 1ος Δ’ ομίλου – 2ος Γ’ ομίλου
53. Σαμάρα 2-Ιουλ 17:00 1ος Ε’ ομίλου – 2ος ΣΤ’ ομίλου
54. Ροστόφ 2-Ιουλ 21:00 1ος Ζ’ ομίλου – 2ος Η’ ομίλου
55. Αγιά Πετρούπολη 3-Ιουλ 17:00 1ος ΣΤ’ ομίλου – 2ος Ε’ ομίλου
56. Μόσχα 3-Ιουλ 21:00 1ος Η’ ομίλου – 2ος Ζ’ ομίλου

Προημιτελικοί

57. Νίζνι 6-Ιουλ 17:00 Νικητής 49 – Νικητής 50
58. Καζάν 6-Ιουλ 21:00 Νικητής 53 – Νικητής 54
59. Σαμάρα 7-Ιουλ 17:00 Νικητής 55 – Νικητής 56
60. Σότσι 7-Ιουλ 21:00 Νικητής 51 – Νικητής 52

Ημιτελικοί

61. Αγία Πετρούπολη 10-Ιουλ 17:00 Νικητής 57 – Νικητής 58
62. Μόσχα 11-Ιουλ 21:00 Νικητής 59 – Νικητής 60
63. Αγία Πετρούπολη 14-Ιουλ 17:00 Ηττημένος 61 – Ηττημένος 62
64. Μόσχα 15-Ιουλ 18:00 Νικητής 61 – Νικητής 62

 

Μικρός τελικός:
Σάββατο 14/7 17:00: Στάδιο Saint Petersburg – Αγία Πετρούπολη

Τελικός:

Κυριακή 15/7 18:00: Στάδιο Luzhniki – Μόσχα

 

 

Σχόλια

σχόλια