Ο Πανιώνιος, αν και προηγήθηκε με 2-0 του Ατρομήτου, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς οι Περιστεριώτες, με γκολ του Ουάρντα στις καθυστερήσεις, απέσπασαν τον βαθμό της ισοπαλίας στον αγώνα, που διεξήχθη στη Νέα Σμύρνη, για την 25η αγωνιστική της Super League.

Οι κυανέρυθροι άνοιξαν το σκορ στο 48′ με τον Σπιριντόβιτς, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 59′ έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Στο 65′ ο Κωτσόπουλος με κεφαλιά μείωσε για το συγκρότημα του Κάναντι, που ευτύχησε να ισοφαρίσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Αιγύπτιου διεθνούς παίκτη του.

Πανιώνιος-Ατρόμητος 2-2

Γκολ: 48′, 59′ Σπιριντόβιτς (Πανιώνιος), 65′ Κωτσόπουλος (Ατρόμητος), 90+3′ Ουάρντα (Ατρόμητος)

Κίτρινες: Καρασαλίδης (Ατρόμητος), Ρισβάνης (Ατρόμητος)